Hakkımızda

DÜNYA STANDARTLARINDA TEKNOLOJİ

DAYTAM’ın bünyesinde bulunan tüm ölçüm cihazlarının seçilimi yüksek çözünürlük ve performans standartlarına göre yapılmaktadır

İleri spektroskopi, ileri görüntüleme, kütle sistemleri, malzeme sentezi ve karakterizasyonu, hücre kültürü ve yaşam bilimleri laboratuvarına ek olarak 160m² temiz oda bünyesinde 85 cihaz ile hizmet vermekteyiz.

LABORATUVAR ve CİHAZLAR

Detayları buradan inceleyebilirsiniz

497x538

BİLİMSEL ARAŞTIRMALARA
GÜÇLÜ DESTEK

Araştırma grubunuzla DAYTAM’da çalışmalarınızı devam ettirebilir ve cihaz altyapımızı kullanabilirsiniz. Çalışma veriminizi artırmak için size özel ofis ve öğrencilerinize çalışma ve seminer alanları tahsis edilmekte ve araştırma amaçlı kütüphane veritabanlarına erişim imkânı sağlamaktayız.

17

LABORATUVAR

12

SİSTEM ODASI

2

KONFERANS SALONU

BÖLGENİN EN DONANIMLI ARAŞTIRMA MERKEZİ

4000m² alan üzerine kurulu olan araştırma merkezimiz; sahip olduğu altyapısıyla Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde en ileri teknolojileri hizmete sunmaktadır

SPEKTROSKOPİ

XRD, XPS, Raman, UV, FTIR, ZSP

GÖRÜNTÜLEME

FIB-SEM, SEM, AFP

KÜTLE SİSTEMLERİ

LC/ICP/GC – MS, MPLC, Q-TOF

HÜCRE KÜLTÜRÜ

Flow Sitometrisi, Laminar Kabinler, CO2 İnkübatörler

YAŞAM BİLİMLERİ

Qiacube, Nanodrop, Cryostat, PCR, Daha Fazla

KARAKTERİZASYON

BET Yüzey Alanı ve Mikrogözenek Boyutu, Glovebox

YÜKSEK ÖĞRENİMLİ UZMAN EKİP

Akademik destek ekibimizin %65’i doktora, %35’i ise yüksek lisans seviyesinde öğrenime sahiptir. Alanında uzman personelimizin önceliği ölçüm sonuçlarının doğru ve mümkün olan en hassas seviyede ölçülerek kayıt altına alınmasıdır.

ÖĞRETİM ÜYESİ (DR) 35%

6 Doktor Öğretim Üyesi akademik personelimiz Kimya, Yaşam Bilimleri, Nanoteknoloji ve Malzeme Bilimleri alanında hizmet vermektedir.

ÖĞRETİM GÖREVLİSİ (DR) 30%

2 Doktor Araştırma Görevlisi ve 3 Doktor Öğretim Görevlisi akademik personelimiz Kimya, Yaşam Bilimleri, Nanoteknoloji ve Malzeme Bilimleri alanında hizmet vermektedir.

ÖĞRETİM GÖREVLİSİ 35%

6 Doktor Öğretim Görevlisi akademik personelimiz Kimya, Yaşam Bilimleri, Nanoteknoloji ve Malzeme Bilimleri alanında hizmet vermektedir.