Zeiss Primotech D/A MAT

Primotech’in, yansıyan ve iletilen ışık ışınlarını tek bir stantta sunması sayesinde, makine elemanları, metal, alaşım ve seramik malzemelerin yüzeyleri, elektronik devre ve devre elemanları ve toz numunelerin analizine kadar birçok alanda kullanılabilir.

Genel Bilgiler

Kablosuz ağ üzerinden, ZEISS’in görüntüleme uygulaması Matscope ile birden fazla mikroskoba erişin. Görüntünün elde edilmesinden, analize ve raporun hazırlanmasına kadar tüm aşamalarda, verimli ve düzgün bir iş akışı sunar, hızlı sonuçlar almanızı sağlar.

Stand seçenekleri, çok çeşitli rutin görevler ve uygulamalar için en uygun mikroskobu seçmenizi sağlar. Primotech’in, yansıyan ve iletilen ışık ışınlarını tek bir stantta sunması sayesinde, makine sanayisinden, otomotiv ve elektronik sanayisine, PCB muayenelerine ve toz analizlerine kadar birçok sektörde kullanabilecek kadar esnektir.

Çevrimiçi Laboratuvar

Birden fazla kullanıcı ve mikroskobu destekleyen ZEISS’in görüntüleme uygulaması Matscope ile, laboratuvarınızda veya sınıfınızda kolayca bir ağ oluşturabilirsiniz. Görsel ve videolarınızı kablosuz ağ üzerinden paylaşın. Kolayca gerçekleştirilen ölçümler: görsel dosyaları tüm meta dataları içerir ve ağdaki ortak bir dosyaya veya doğrudan e-posta olarak gönderilebilir.

Güvenebilir Sonuçlar

Primotech, hızlı ve güvenilir sonuçlar elde etmenize yardımcı olur. 5x özellikli objektif revolveri yalnızca zamandan tasarruf etmenize yardımcı olmaz, olası bir hata kaynağını da ortadan kaldırır. Kodlama sistemi sayesinde objektif değişimlerini ve böylece büyütmeleri otomatik olarak algılar. Yazılım, referans bir nesneyi tanımlar ve manuel işlem gerektirmeksizin ölçer. Böylece daima doğru ölçümler elde edilir. LED aydınlatma sayesinde, ışık gücü değiştiğinde bile stabil renk sıcaklığı korunur. 3 megapiksellik kamera tüpe entegre edilmiş olduğundan, ayarları mükemmel şekilde korunur ve endüstriyel ortamda toza maruz kalması engellenir.

Tam Çözüm

Uygulamanız için en uygun mikroskobu ayarlamak için birkaç farklı standlar arasından seçim yapabilirsiniz. Standlarda görülen elektrostatik deşarjın (ESD) elektronik cihaz bileşenlerine sıçraması önlenmesi gereken durumlarda, Primotech sisteminizi bir ESD tablası ile inceleyebilirsiniz. İncelemeleriniz sırasında farklı malzemeler kullanıyorsanız, hem yansıyan ışık, hem de iletilen ışık ile çalışan standı kullanabilirsiniz.

Dijital Dünya

Entegre kameralı Primotech’i Matscope ile birlikte kullanarak, üstün kaliteli görseller zahmetsiz ve kolay bir şekilde elde edilir. Matscope, ihtiyacınız olan tüm ölçüm özelliklerini karşılayan görüntüleme uygulamanızdır. Endüstri standardına sahip bir yazılımdan bekleyebileceğiniz güvenirlik ile sunulan, akıllı cep telefonunuz kadar kolay olan, dokunmatik ekran özelliğiyle çalışan uygulamaların sağladığı avantajlardan yararlanın. iPad’inizde çalışan Matscope, Windows, Mac veya Linux ortamında sorunsuz bir şekilde ağınıza entegredir. Dosya transferleri tüm bilgisayarlarla gerçekleştirilebilir. App Store’dan Matscope’yi ücretsiz olarak indirin ve sanal mikroskobu uygulama ile birlikte test edin.

ZEISS Primotech’in Sundukları

Büyük hareket aralığı ve opsiyonel olarak temin edilebilen kondanseri sayesinde, 34 mm kalınlığına kadar örnekler incelenebilir. Şeffaf veya ışık geçirmeyen malzemeler için eşzamanlı çalışan yansıyan ve iletilen ışığı size sunar. Aydınlatma. Çift kırılmalı yapıları analiz etmek için, polarizasyon kontrastı özelliğini sunar.

 • Multifaz analizi
 • Büyütme okuma (kullanışlı ve güvenilir sonuçlar ile hatalar engellenir)
 • 2 boyutlu ölçümler
 • Geliştirilmiş alan derinliği
  Kolay raporlar

Teknik Özellikler

Objektifler

W 0,8 montaj dişli

 • Epiplan 5x/0,13, WD = 20,5 mm
 • Epiplan 20x/0,4, WD = 4,1 mm
 • Epiplan 50x/0,65 WD = 1,6 mm

Objektif Revolveri

5 pozisyonlu, kodlanmış

Okülerler

10X / FOV 20

Kamera

3 megapiksel CMOS kamera entegreli tüp

Stand

 • Kodlanmış düz (upright) mikroskop, yansıyan ışık,
 • Abbe kondenserli iletilen ışık,
 • Kamera entegreli binoküler tüp

Aydınlatma

LED (5000 K, 50 W’lık halojen lamba ile eşdeğer aydınlık sağlar) iletilen ışıkta ve yansıyan ışıkta eşzamanlı olarak

Kontrast

 • Aydınlık alan,
 • oblik,
 • polarizasyon

Tabla Hareket Alanı

Sabit x-y ESD tabla 75 x 50 mm

Numune Yüksekliği

17 mm’ye kadar

Aksesuarlar

 • Polarizör, analizör,
 • Filtre sürgüleri
 • Dengeleme presi

Tanıtım Kataloğu

Kataloğu İndir

Tanıtım Videosu