NUAIRE 425-500E/ESCO Class 2

Kullanıcıya, deney malzemelerine ve çevreye koruma sağlar. Biyomedikal, hücre biyolojisi ve mikrobiyoloji laboratuvarlarında en sık kullanılan cihazdır.

Genel Bilgiler

Kullanıcıya, deney malzemelerine ve çevreye koruma sağlar. Biyomedikal, hücre biyolojisi ve mikrobiyoloji laboratuvarlarında en sık kullanılan cihazdır. Cihaz hücre kültürü çalışmalarında güvenli çalışma ortamı oluşturur. Laminar hava akımı sayesinde ortamdaki HEPA filtre cihaz içinde dolaşan havayı sterilize ederek calışma ortamının kontaminasyon riskini azaltır.

Elektronik Kontrol Sistemine dahil UV lambası ve gerçek zamanlı hava akım kontrolü aracılığıyla tamamen partiküllerden arındırılmış steril bir ortam sağlar. Otomatik monitör UV lambasının kullanım süresi ve filtre ömrünün kontrolünü sağlayarak cihazın etkin bir biçimde kullanılmasına yardımcı olur. Kolay temizlenen yüzeyleri sayesinde korozyona karşı kullanışlı bir yüzey alanına sahiptir. Motorlu Ayarlanabilir Taban Sehpası ergonomik kullanım için uygundur. Ayarlanabilir açılır kapanır kapağı sayesinde çalışma ortamının kolay kullanılmasına yardımcı olur.

Hava akımı kullanıcının içerisinde bulunduğu odadan kabinin içine doğrudur, böylelikle kullanıcı güvenliği sağlanmış olur. HEPA ile filtrelenmiş havanın aşağıya doğru laminar akışı kabin içerisinde bulunan deney malzemeleri için koruma sağlar. Kabin içerisindeki hava HEPA filtreden geçtiği ve kontaminasyondan arındırılmış olduğu için aynı zamanda çevresel koruma da sağlanır.

Teknik Özellikler

  • EN 12469 kalite standartlarına göre üretilmiştir.
  • Arka duvara monte edilmiş standart sterilizasyon için UV lambası mevcuttur.
  • Ultraviyole ışınlarını kesinlikle geçirmeyen temperli giyotin cam sistemi ile kullanıcının korunmasına yardımcı olur.
  • 800 lüx floresan tip class II biyogüvenlik kabinlerinde LED aydınlatma lambası bulunmaktadır.
  • Entegre vakum musluğu ve hava musluğu monte edilebilir aksesuarları arasında yer alır.
  • UV lambasının çalışma süresi kullanıcı tarafından ayarlanabilir.