LEICA CM1950

Numune taşıyıcı disk üzerine yerleştirilmiş örneklerden kesici bıçak yardımıyla mikron kalınlığında kesitler alınmasına imkan sağlayan bir cihazdır.

Genel Bilgiler

Farklı bıçak tipleri kullanılmasına imkan sağlayarak biyolojik, medikal ve endüstriyel uygulamalar için donmuş kesitler almada kullanılmaktadır. Numune taşıyıcı disk üzerine yerleştirilmiş örneklerden kesici bıçak yardımıyla mikron kalınlığında kesitler alınmasına imkan sağlayan bir cihazdır.

Cihazın dışında bulunan el çarkının döndürülmesi ile cihaz içerisindeki bıçak numuneye yaklaştırılarak numuneden kesitler alınır. CryoZone sistemi ile soğutucu çember içindeki tüm alanlara eşit miktarda serin hava dağılması kontrol edilir. Bu soğuk hava tutarlı ve yüksek kaliteli kesit alabilmek için en uygun koşulların oluşturulması amacıyla örnek, bıçak ve numuneyi ilerletici düzeneğin çevresinde dolaşır. Vakum sistemi kesit alma işlemi esnasında örneğin bütünlüğünün korunmasına ve çalışılan ortamın güvenliğinin sağlanmasına yardımcı olur.Kesitten gelen düz ve kırışıksız bölümleri sabit tutarak hem zaman kazandırır hem de atık malzemeyi ortamdan uzaklaştırarak numune ve kullanıcı güvenliğini artırır. Cihaz UV dezenfeksiyon sistemi içermektedirç ​​Numune montaj plakası ve bıçak tutucu tabanı arasındaki uzaklağın ayarlanabilir olması daha geniş bir çalışma mesafesi sağlayarak tekrarlanabilir kesitler alınmasında rol oynar.

  • UVC dezenfeksiyonu, bulaşıcı maddelerden kaynaklanan kontaminasyon riskini en aza indirir.
  • AgProtect, tüm dış yüzeylerde bulunan antimikrobiyal, nanofil kaplama ile kontaminasyon riski azaltılır.
  • Opsiyonel atık giderme ünitesi, katı atıklar için gizli birincil filtre sistemi kullanarak daha güvenli bir çalışma ortamı sağlar.
  • Vakum destekli kesit alma yüzeyi, kıvrılmadan daha düz ve standart kesitler almayı kolaylaştırır.
  • Hızlı dondurma özelliği sayesinde derin oluklu numune disklerine örneklerin yapışması sağlanarak, örnek stabilitesi elde edilir.
  • Kiltilenebilir numune ileletici kol sayesinde hem örnek hem de kullanıcı güvenliği sağlanmış olur.

Teknik Özellikler

Kesit kalınlık aralığı: 1–100 μm

1.0 μm – 5.0 μm (her çevirmede 0.5 μm ilerleyerek)

5.0 μm – 20.0 μm (her çevirmede 1.0 μm ilerleyerek)

20.0 μm – 60.0 μm (her çevirmede 5.0 μm ilerleyerek)

60.0 μm – 100.0 μm (her çevirmede 10.0 μm ilerleyerek)

Tıraşlama aralığı: 1 – 600 μm

Maksimum örnek ebatları: 50 x 80 mm

Örnek oryantasyonu: 8° (x, y ekseninde), 360° dönebilir örnek tutucu disk

Sıcaklık Aralığı: 0 °C ile -35 °C arası

Hızlı Dondurma Ünitesi Sayısı ve Sıcaklığı: 8-15, -35 °C ile -42 °C arası