DAYTAM 4. Verimlilik ve Teknoloji Fuarı’nda Yer Aldı

By 20/05/2022Haberler

Ankara ATO Congresium’da; Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile Savunma Sanayi Başkanlığının katkılarıyla gerçekleştirilen fuarda Atatürk Üniversitesi de ilgili birimleriyle yerini aldı.

Atatürk Üniversitesi bünyesinde yer alan Doğu Anadolu Yüksek Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (DAYTAM), Doğu Anadolu Gözlemevi, Açıköğretim Fakültesi ve ATA Teknokent ile katılım sağladı.

 

Rektör Çomaklı: “Fuara En Üst Düzeyde Katılım Sağladık”

Atatürk Üniversitesinin yapmış olduğu buluş ve projelerin tanıtmanın yanı sıra akademisyenlerin faaliyet ve etkinliklerini katılımcılara aktarmak olduğunu söyleyen Rektör Prof. Dr. Ömer Çomaklı, üniversitenin güçlü bir altyapısı olduğuna dikkat çekerek şu ifadeleri kullandı: “Bu yılki Türkiye Verimlilik ve Teknoloji Fuarı, dünyada teknolojinin evrildiği gereksinimleri ve gelecek perspektifini dikkate almak kaydıyla yatırım ve araştırmalarımızı hangi yöne çevireceğimizin ön değerlendirmesini verecek olan bir fuar. Bu ortam, üretilen araçlar ile akademik personelin ortaya koyduğu ve patenti alınmış ürünlere dair muhtemel bir pazar arayışı. 18 Mayıs’ta başlayan ve 4 gün boyunca sürecek olan bu fuarı farklı boyutlarda değerlendiriyoruz, bu nedenle en üst düzeyde katılım sağladık.

 

Fuara 101 Firma ve 34 Start-Up Katıldı

Savunma sanayi başta olmak üzere bilişim, sanayi, eğitim, enerji, tarım, iletişim, sağlık ve ulaşım sektörlerinde geleceğe ışık tutacak akıllı çözüm teknolojileri üzerine yoğunlaşan 101 firma ile 34 start-up katıldı.

 

Haber Kaynağı: ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ KURUMSAL İLETİŞİM DİREKTÖRLÜĞÜ (https://atauni.edu.tr/tr/ataturk-universitesi-turkiye-verimlilik-ve-teknoloji-fuarinda)